تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
نرم افزار DVR برای کامپیوتر /اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون

نرم افزار DVR برای کامپیوتر /اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور و تلویزیون

يکشنبه 5 ارديبهشت 1400
13:43
leyla
 

 

گاهی موارد پیش می آید که شخص فقط به دنبال مشاهده تصاویر به صورت زنده می باشد و تمایلی به ذخیره اطلاعات ندارد. به عنوان مثال شخصی می خواهد فقط بداند پشت درب چه کسی است تا در صورت آشنا بودن در را باز کند. در این صورت دیگر نیازی به دستگاه DVR و NVR نیست . برای این منظور می توانید با اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور یا تلویزیون و کامپیوتر، تصاویر را مشاهده نمایید. علاوه براین هزینه نصب و راه اندازی دوربین مداربسته نیز بسیار کاهش می یابد.

 
 

بررسی برند و مدل دوربین مداربسته

جهت اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور یا تلویزیون در ابتدا باید نوع تکنولوژی دوربین مداربسته خود را تعیین کنید. چرا که به دلیل نوع تکنولوژی به کار رفته در دوربین ها نحوه اتصال دوربین به مانیتور نیز متفاوت خواهد شد.

به عنوان مثال در دوربین مداربسته آنالوگ با تکنولوژی HD-TVI ، HD-CVI  و AHD این امکان نیست که بتوان مستقیما دوربین را به مانیتور وصل کرد و نیاز به یک دستگاه جانبی است. اما اگر دوربین مداربسته شما دوربین سنتی آنالوگ باشد؛ یعنی دارای تکنولوژی CVBS (Composite Video Baseband Signal) است. پس مراحل کار دیگر پیچیده نخواهد بود و می توان مستقیما دوربین را به مانیتور وصل کرد.

 
 
 

تجهیزات لازم جهت نصب مستقیم دوربین به مانیتور/تلویزیون

ابتدا جهت نصب دوربین به تلویزیون نیاز به یکسری تجهیزات از جمله:

 • کابل کواکسیال ترکیبی RG59: از طریق این کابل می توانید سیگنال تصاویر ویدیویی و برق را به طور همزمان منتقل کنید.
 • اتصال BNC: امکان استفاده در هر طرف کابل کواکسیال.
 • آداپتور BNC به RCA : جهت اتصال دوربین مداربسته باید اتصال BNC را با این آداپتور به ورودی RCA تلویزیون وصل کرد.
 • کانکتور آداپتور برق جک پلاگین: از این کانکتور جهت اتصال آداپتور برق به دوربین مداربسته استفاده می شود.
 
 
 

1- اتصال مستقیم دوربین مداربسته  CVBS به تلویزیون

 • ابتدا دوربین مداربسته خود را در مکان مناسب نصب کنید.
 • در مرحله دوم باید کابل دوربین را وصل کنید. جهت این امر از اتصال BNC به کابل کواکسیال استفاده کنید.
 • در مرحله بعدی باید منبع تغذیه را به دوربین وصل کرد. جهت انجام این امر باید از کابل های کانکتور P4 استفاده کرد. اما در این مرحله حتما دقت کنید قطب های مثبت و منفی کابل را درست وصل کردید تا دوربین آسیب نبیند.
 • پس از انجام مراحل بالا نوبت به اتصال دوربین به خود تلویزیون است. جهت این امر از آداپتور BNC به RCA استفاده می کنیم. فقط دقت کنید از ورودی صوتی و تصویری استفاده کنید.
 • در آخر تلویزیون خود را روشن کرده و ورودی AV را انتخاب نمایید. در واقع ورودی AV ورودی صوتی و تصویری می باشد که امکان مشاهده تصاویر بر روی تلویزیون را می دهد.
 
 
 

2- اتصال مستقیم دوربین مداربسته آنالوگ HD به مانیتور

 
 • در ابتدا چک کنید مانیتور ورودی HDMI داشته باشد.
 • از آنجا دوربین های آنالوگ با تکنولوژی HD-TVI، HD-CVI و AHD نمی توانند با تلویزیون های معمولی ارتباط برقرار کنند باید از دستگاه تبدیل AHD به HTML کمک بگیرید.
 • به وسیله کابل کواکسیال دوربین مداربسته را به دستگاه تبدیل AHD به HTML متصل کنید.
 • سپس این دستگاه تبدیل را از طریق کابل HDMI به مانیتور متصل نمایید.
 
اتصال مستقیم دوربین مداربسته به مانیتور
 
بیشتر بخوانید

جهت آشنایی با اتصال دوربین مداربسته به گوشی مقاله انتقال تصویر دوربین مداربسته به گوشی را بخوانید.

 
 

3- اتصال دوربین مداربسته IP به مانیتور

جهت اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه به مانیتور باید مانیتور را چک کنید که ورودی LAN داشته باشد. بنابراین پس از اتصال کابل شبکه می توان از این طریق تصاویر را مشاهده نمود.

 
 
 

4- اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر و لپ تاپ

 • جهت اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر در ابتدا باید چک کنید که دوربین IP شما قابلیت P2P را داشته باشد.
 • پس از آن جهت مدیریت تصاویر باید نرم افزار مخصوص دوربین مداربسته را نصب کنید. ( می توانید از بخش دانلود نرم افزار دوربین مداربسته ، نرم افزار مورد نظر را دانلود کنید.)
 • سپس به وسیله کابل شبکه، دوربین مداربسته  ای پی را به پورت شبکه کامپیوتر وصل کنید.
 • جهت اضافه کردن دوربین ها در نرم افزاری که نصب نموده اید، ID و پسورد دوربین را وارد کنید.
 
 
 

5- اتصال DVR یا NVR به تلویزیون

 • در ابتدا بررسی کنید DVR یا NVR و تلویزیون شما دارای خروجی و ورودی HDMI است.
 • سپس خیلی راحت می توانید به وسیله کابل HDMI دوربین مداربسته را به تلویزیون وصل کنید.
 • در نهایت تلویزیون را روشن کنید و وارد ورودی HDMI شوید.

گاها پیش آمده است که تمایل دارید تصاویر دوربین مداربسته را علاوه بر روی مانیتور اتاق نگهبانی بر روی کامپیوتر شخصی نیز بتوانید مشاهده کنید. در این صورت نیاز به اتصال DVR به کامپیوتر یا لپ تاپ است. در این صورت می توانید تصاویر را در دو نقطه مجزا مشاهده کرد. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که پس از اتصال DVR به کامپیوتر جهت مدیریت تصاویر نیاز به نرم افزار DVR برای کامپیوتر است. چندین نوع نرم افزار وجود دارد که در ادامه به تمام آنها اشاره می شود.

 
 بیشتر بخوانید:   هایک ویژن تهران  نصاب دوربین مداربسته     

نرم افزار دوربین مداربسته

جهت نصب نرم افزار مدیریت تصاویر دوربین مداربسته، ابتدا باید برند دوربین دستگاه خود را بررسی کنید. در صورتی که برند دوربین مداربسته و DVR شما متفرقه نباشد می توانید نرم افزار مورد نظر خود را از سایت شرکت تولیدکننده همان برند دریافت کنید. به عنوان مثال شرکت های هایک ویژن و داهوا نرم افزارهای دوربین مداربسته خود را به صورت رایگان بر روی وب سایت خود قرار داده اند.

حال اگر دوربین مداربسته شما متفرقه باشد یا کمپانی سازنده، نرم افزارهای هوشمند برند خود را تولید نکرده باشد مثل دوربین مداربسته برند بوش، آنگاه نیاز است از نرم افزارهای هوشمندی که شرکت ها برای این منظور تولید کرده اند استفاده کنید.

نرم افزارهای دوربین مداربسته می توانند در تجزیه و تحلیل تصاویر بسیار هوشمندانه عمل کنند. به عنوان مثال اگر شما نرم افزار پلاک خوان را نصب کنید می توانید پلاک خودروها را مشاهده نمایید. بنابراین دیگر نیازی به خرید دوربین پلاک خوان نخواهد بود.

 
 
 

دسته بندی نرم افزار دوربین مداربسته

نرم افزار دوربین مداربسته به صورت کلی  به دو دسته تقسیم می شوند:

نرم افزار دوربین مداربسته دارای لایسنس (پولی)

نرم افزارهای دارای لایسنس از نظر ارایه امکانات سطح بندی شده اند. این سری از نرم افزارها معمولا از تمامی برندهای دوربین مداربسته پشتیبانی می کند. این نرم افزارها به دلیل دارا بودن قابلیت های هوشمند عموما در پروژه های حرفه ای بیشتر استفاده می شوند.

پس لازم است قبل از خرید نیاز خود را بسنجید و سپس لایسنس آن را تهیه نمایید. از جمله معروف ترین این نرم افزار ها می توان به جنتک  genetec، مایلستون milestone و اکسون  axxon اشاره کرد.

نرم افزار رایگان دوربین مداربسته

اکثر شرکت های تولیدکننده دوربین مداربسته خود نرم افزار DVR برای کامپیوتر و یا اپلیکیشن دوربین مداربسته را طراحی و ارایه می دهند. اصولا نرم افزارهای هر برند، دوربین های مداربسته خود را پشتیبانی می کند. در این راستا می توان به نرم افزارهای هایک ویژن، داهوا و یونی ویو اشاره کرد که به صورت رایگان در دسترس عموم هستند.

 
 
 

لیست متداولترین نرم افزارهای دوربین مداربسته

 

1- نرم افزار دوربین مداربسته Blue Iris

 این نرم افزار قادر است بیش از ۶۴ دوربین را بر روی کامپیوتر به صورت مستقیم ضبط کند. نرم افزار   Blue Iris با Webcam ها و دوربین های تحت شبکه سازگار می باشد به همین دلیل نیز جز نرم افزارهای قدرتمند محسوب می شود. همچنین این نرم افزار با استاندارد های MP4، AVI و فرمت های مدیا پلیر ویندوز سازگار می باشد. در نتیجه امکان ضبط حتی بر روی یک کامپیوتر قدیمی نیز امکان پذیر است.

نرم افزار Blue Iris در دو نسخه به فروش می رسد:

نسخه LE : فقط از یک دوربین پشتیبانی می کند.

نسخه کامل تا بیش از ۶۴ دوربین را پشتیبانی می کند. می توانید از این نسخه به صورت آزمایشی به مدت ۱۵ روز استفاده کنید.

دانلود نرم افزار دوربین مداربسته BLUE IRIS
 
 
 

2- نرم افزار iSpay

نرم افزار  iSpay با دوربین های سایر برندها سازگار است. این نرم افزار دارای قابلیت هایی همچون تشخیص حرکت، زمان بندی ضبط و … دارد. همچنین می توانید پلاگین های تشخیص چهره و پلاک را برای این نرم افزار دانلود کنید. این نرم افزار رایگان است اما برای دسترسی به سایر قابلیت های آن (پلاگین های اضافی) نیاز است که به صورت ماهیانه مبلغی را پرداخت کنید.

دانلود نرم افزار دوربین مداربسته ISPAY
 
نرم افزار DVR برای کامپیوتر
 
 

3- نرم افزار مانیتورینگ webcamXP

webcamXP یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ضبط و مانیتورینگ ویدیو دوربین های مدار بسته است.  این نرم افزار قابلیت نصب بروی ویندوز و اندروید را دارا می باشد. ویژگی مثبت webcamXP سازگاری آن با برند های مختلف دوربین مداربسته است. بنابراین شما می توانید از یک کامپیوتر یا گوشی همراه خود برای اتصال به نرم افزار بدون هیچ هزینه ای استفاده کنید. این نرم افزار قابلیت نصب بروی ویندوز و اندروید را دارا می باشد.

دانلود نرم افزار دوربین مداربسته WEBCAMXP
 
 

4- نرم افزار XMeye

برنامه XMeye برای سیستم عامل اندروید و IOS طراحی شده اند. این برنامه با اتصال به دستگاه دی وی ار و دوربین مداربسته و از طریق اینترنت این امکان را به شما می دهد که از راه دور نیز تصاویر را روی گوشی خود مشاهده کنید.

ویژگی های نرم افزار XMeye

 • پخش تصاویر دوربین مداربسته به صورت زنده به همراه صدا
 • اجرای تصاویر ضبط شده مربوط به ساعت های قبلی از روی هاردِ دستگاه DVR
 • امکان ضبط تصویر دوربین مداربسته روی موبایل و پخش مجدد آن
 • امکان برقراری مکالمه ی دو طرفه در دوربین های مداربسته اسپیکردار
 • کنترل دوربین مداربسته از راه دور
 • آپدیت اتوماتیک نرم افزار xmeye
دانلود نرم افزار دوربین مداربسته XMEYE
 
نرم افزار DVR برای کامپیوتر
 
 

5- نرم افزار Luxriot EVO

نرم افزار Luxriot EVO  یک نرم افزار حرفه ای است که امکان سازگاری با بیش از ۴۰۰۰ برند مختلف را دارد. این نرم افزار بیش از 9 دوربین تحت شبکه را پشتیبانی می کند. با کمک این نرم افزار می توان استفاده از حافظه و پهنای باند را بهینه کرد. به طوری که از تنظیمات با پهنای باند کم برای تصاویر کوچک و از پهنای باند بالا جهت نمایش در حالت Full screen استفاده کرد.

دانلود نرم افزار دوربین مداربسته LUXRIOT EVO
 
نرم افزار DVR برای کامپیوتر
 

سخن پایانی

نرم افزارهای دوربین مداربسته متنوعی وجود دارد. اما سعی شده محبوبت ترین  نرم افزار dvr برای کامپیوتر را به شما معرفی کنیم. موردی که در مورد نرم افزارها باید در نظر بگیرید این است که جهت دستیابی به نرم افزارهای سطح بالا و حرفه ای نیاز به صرف هزینه های بالاتری است. بنابراین انتخاب این نرم افزارها باید با توجه به نیازتان باشد.

چنانچه دارای دوربین هایک ویژن هستید می توانید نرم افزار مورد نیاز خود را از بخش دانلود نرم افزار هایک ویژن تهیه نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال و مشاوره در مورد دوربین مداربسته هایک ویژن با شماره نمایندگی هایک ویژن 88500020 بخش فنی تماس حاصل نمایید.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 24 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
دوربین مداربسته / اخبار تکنولوژی حفاظتی و دوربین مداربسته
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته / تجهیزات حفاظت تصویری / صنعت امنیت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|