تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
اشتباه متداول در تغییر کار

اشتباه متداول در تغییر کار

دوشنبه 29 ارديبهشت 1399
13:46
leyla

 

 

اگر می خواهید در حرفه خود موفق شوید، حتما خوب می دانید که باید سخت کار کنید و تا جایی که می توانید در زمینه شغلی خود ثابت قدم باشید. موفقیت و پیشرفت در شغل، تنها منوط به سخت کوشی و کار فیزیکی نیست، بلکه داشتن برخی مهارت های رفتاری، می تواند در کنار سخت کوشی، موفقیت شما را تضمین کند.

درحالی که در شرکت ها و ادارات مختلف، هر رییسی معیارهای مختلفی را برای ارزش گذاری دارد و مهارت ها و خصوصیات اخلاقی خاصی برایش مهم است. اما بیشتر کارفرمایان، به دنبال استخدام افرادی هستند که ارتباطات، اعتبارات و صلاحیت بالایی دارند. پس اگر شما هم این سه ویژگی مهم را دارید، از شانس خوبی برای کسب شغل یا حفظ آن برخوردار خواهید بود. با این حال، اگر می خواهید از نظر حرفه ای پیشرفت کنید، باید از برخی اشتباهات شغلی که پیشرفت شما را کند می کند، اجتناب کنید که در ادامه به چهار مورد از رایج ترین و درعین حال مضرترین آنها اشاره می کنیم.

1- عوض کردن سریع یا مداوم شغل

این اشتباه حرفه ای بستگی به برخی شرایط خاص دارد. اگر مدت طولانی برای جایی کار کرده اید و به تازگی متوجه شده اید از شغل تان متنفر هستید یا هیچ جای پیشرفتی در این حرفه ندارید، شاید تغییر شغل تصمیم درستی باشد. با این حال، تغییر مکرر شغل، به خصوص اگر از این شاخ به آن شاخ بپرید و حرفه کاری و تخصصی خود را به کلی تغییر دهید، این رفتار از شما فردی بی قرار، عجول و حتی ناسپاس تداعی می کند.برخی مواقع، تغییر شغل تصمیم درستی است اما قطعا شما هم دوست ندارید فردی به نظر برسید که با هر فرصتی شغل خود را عوض می کند، بلکه تلاش کنید این کار را تنها در مواقع ضروری انجام دهید.

article_image_one_593.jpg

2- خراب کردن پل های پشت سر

بعضی وقتها، مجبوریم با محل کارمان قطع همکاری کنیم. حالا دلیل آن می تواند متفاوت باشد. مثلا ممکن است شغل جدید و بهتری پیدا کنید یا با رییس تان مشکل داشته باشید. به خصوص وقتی که او با شما بدرفتاری کرده و از نحوه کارتان مدام ایراد می گیرد. اما به خاطر داشته باشد که اگر حتی فکر می کنید دیگر رییس تان را نخواهید دید بازهم از اینکه با او در بیفتید یا حرف نامربوطی به او بزنید، اجتناب کنید. این مسئله، به خصوص هنگامی که قصد دارید در همان حیطه کاری فعالیت کنید، اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا احتمال اینکه رییس سابق تان درباره شما با مدیر کنونی صحبت کند زیاد است؛ همچنین، خدا را چه دیدید، شاید دوباره فرصتی دست داد تا به محل کار سابق خود برشد. پس بهتر است همه پل های پشت سرتان را خراب نکنید.

3- تصمیم گیری فقط به خاطر پول

رد کردن یک یشنهاد خوب شغلی کاری با حقوق بالا، اغلب کار دشواری است، اما بهترین کار این است که در تصمیم گیری خود تمام جوانب را درنظر بگیرید و تنها به مسائل مالی توجه نکنید. آنچه که به اندازه پول و درآمد مهم است، میزان علاقه و لذت بردن از شغل جدید است. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که مجبور هستید بین شغلی که عاشق آن هستید و شغلی که فقط پول خوبی دارد، یکی را انتخاب کنید، بدترین تصمیم این است که شغلی را انتخاب کنید که از آن متنفر هستید ولی پول خوبی دارد. همچنین، برخی مشاغل حقوق خوبی دارند اما در عین حال مسئولیت بیشتر و سنگین تری روی دوش شما می گذارند پس شاید بعضی وقت ها بهتر باشد حقوق کمتری بگیرید اما هم مهارت بیشتری بیاموزید، و هم جای پیشرفت داشته باشید.

4- نداشتن اعتماد به نفس

هرشخص، بالاخره باید از یک جایی شروع کند ضمن اینکه همه ما مهارت ها و وظایف مورد نیاز برای آموختن در شغل مان را داریم. اما آنچه که اهمیت دارد این است که باید فعال تر باشیم و در کارمان مهارت ها و نقش های بیشتری را به عهده بگیریم و درعین حال، به توانایی های خود در آموختن مهارت های ضروری، ایمان داشته باشیم. در این صورت است که برای محل کارمان مفید خواهیم بود. اعتمادبه نفس، مهمترین راه برای موفقیت در شغل و جدا کردن خودتان از دیگران است. با داشتن اعتمادبه نفس، به رییس خود این اعتماد را می بخشید که ارزش و لیاقت کسب موقعیت و فرصت های بیشتر را دارید.

 

 

پا نوشت

طراحی سایت پزشکی ، طراحی سایت بیمه ، طراحی سایت گردشگری ، طراحی سایت آموزشی ، طراحی سایت هتل ، طراحی سایت املاک ، طراحی سایت پوشاک ،  طراحی سایت خودرو

پا نوشت:

بررسی مفهوم سئو تکنیکال : برای فهم دقیق تر این موضوع  پیشنهاد می کنم مقاله سئو تکنیکال چیست را مطالعه کنید

طراحی سایت مشهد ، طراحی سایت یزد ، طراحی سایت کرمان  ، طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت اراک


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 109 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
دوربین مداربسته / اخبار تکنولوژی حفاظتی و دوربین مداربسته
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته / تجهیزات حفاظت تصویری / صنعت امنیت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|